رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


❌ جیمی ولز بنیانگذار ویکی پدیا در اقدامی جدید برای مبارزه با اخبار جعلی (Fake News) سایت Wikitribune را راه اندازی کرده که پلتفرمی برای جمع کردن ژورنالیست های حرفه ای و کاربران داوطلب در یک مکان هست.

‍ ❌ جیمی ولز بنیانگذار ویکی پدیا در اقدامی جدید برای مبارزه با اخبار جعلی (Fake News) سایت Wikitribune را راه اندازی کرده که پلتفرمی برای جمع کردن ژورنالیست های حرفه ای و کاربران داوطلب در یک مکان هست. فرق ویکی‌تریبون با سایت های خبری معتبر مثل نیویورک تایمز، امکان دیدن منابع فکت هایی که […]

‍ ❌ جیمی ولز بنیانگذار ویکی پدیا در اقدامی جدید برای مبارزه با اخبار جعلی (Fake News) سایت Wikitribune را راه اندازی کرده که پلتفرمی برای جمع کردن ژورنالیست های حرفه ای و کاربران داوطلب در یک مکان هست.

فرق ویکی‌تریبون با سایت های خبری معتبر مثل نیویورک تایمز، امکان دیدن منابع فکت هایی که در مقاله استفاده شده هستش. بنابراین کسی نمیتونه از خودش فکت دربیاره.

تفاوت دیگه رایگان و بدون تبلیغ بودن ۱۰۰ درصدی این سایت هستش که برخلاف سایت هایی مثل وال استریت ژورنال، برای دیدن خبر ها نیازی به اشتراک ماهیانه نیست. منابع مالی این سایت توسط حمایت کنندگان تامین میشه.

همچنین در این سایت برخلاف سایت های خبری، کاربران عادی میتونن مشارکت داشته باشن و فعالیت کاربران عادی صرفا به بخش نظرات مطالب خلاصه نمیشه. چنین چیزی در ویکی پدیا هم وجود داره ولی تفاوتش در اینجا این هست که تغییراتی که کاربران میدن حتما باید توسط ژورنالیست هایی که این سایت استخدام کرده تایید بشن.