رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


زرق و برق نخل طلای کن با الماس‌های ۰.۷۰ قیراطی بیشتر شد

زرق و برق نخل طلای کن با الماس‌های ۰.۷۰ قیراطی بیشتر شد حدود ۴۰ ساعت زمان لازم است تا یک نخل طلایی به مرحله نهایی ساخت برسد. موم داغ شده با درجه حرارت ۷۰ درجه درون قالب به شکل نخل ریخته می شود. پس از سرد شدن، موم خارج می شود. نخل برروی یک ساقه […]

زرق و برق نخل طلای کن با الماس‌های ۰.۷۰ قیراطی بیشتر شد

حدود ۴۰ ساعت زمان لازم است تا یک نخل طلایی به مرحله نهایی ساخت برسد.
موم داغ شده با درجه حرارت ۷۰ درجه درون قالب به شکل نخل ریخته می شود. پس از سرد شدن، موم خارج می شود. نخل برروی یک ساقه با جنس موم سوار شده و به فرم یک درخت درمی آید.

پس از آن داخل یک قالب استوانه ای قرار می گیرد. با نوعی سیمان نسوز که مقاومت بالایی در برابر درجه حرارت بسیار زیاد دارد پوشش داده می شود.

قالب در فر قرارداده می شود تا با حرارت ۷۶۰ درجه به نوعی پخته شود. در ادامه قالب در محفظه ای بنام اتاق خلاء قرار می گیرد. در نهایت طلای ۱۸ عیار که از کلمبیا تهیه شده برروی نخل ریخته و ذوب می شود.

پس از آن قالب سیلندری داخل سطلی از آب سرد قرار داده شده و نخل از پوششی که روی آن قرار دارد رها شود.مرحله بعدی تمیزکاری و صیقل دادن است.

برای جشنواره امسال منظور الماسهای کوچک ۰.۷۰ قیراطی مانند دانه های برف برروی نخل ریخته می شود و به آن درخشش بیشتری می بخشد. بنابراین برنده جایزه نخل طلایی امسال جایزه ای ویژه بدست خواهد آورد.

هفتادمین دوره جشنواره کن هفدهم ماه می آغاز می شود.