رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


۱۷حقیقت علمی که بسیاری از افراد نمی دانند

۱۷حقیقت علمی که بسیاری از افراد نمی دانند حقیقت های علمی جالبی وجود دارد که شاید شما از آن ها بی خبر باشید، با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی انسان به جنبه هایی از علم دست پیدا می کند و به نتایجی می رسد که شاید تاکنون این حقایق از چشم او پنهان بوده اند، […]

۱۷حقیقت علمی که بسیاری از افراد نمی دانند

حقیقت های علمی جالبی وجود دارد که شاید شما از آن ها بی خبر باشید، با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی انسان به جنبه هایی از علم دست پیدا می کند و به نتایجی می رسد که شاید تاکنون این حقایق از چشم او پنهان بوده اند، در این مطلب به بررسی حقایق علمی می پردازیم که به تازگی در سال ۲۰۱۷ کشف شده اند.

-اگر شما هم علاقه مند به علم و یاد گرفتن و دانستن هستید در این مطلب با ما همراه باشید تا با حقایق علمی جدید آشنا شوید:

۱-عملکرد ریه ها تنها در تسهیل تنفس نیست، ریه ها خون تولید می کنند! ریه های پستانداران در هر ساعت چیزی برابر با ۱۰ میلیون پلاکت تولید می کنند، این عدد در واقع اکثریت پلاکت های خونی که در بدن گردش دارد را تشکیل می دهند.

۲-براساس محاسبات ریاضی ساخت ماشین زمان امری ممکن است، البته بازگشت ما به گذشته از نظر جسمی و فیزیکی تغییراتی ایجاد می کند.

۳-در سیبری دهانه عظیمی با نام دروازه اموات، دروازه ای رو به عالم پایین، وجود دارد که یخ های این دروازه با سرعتی بسیار زیاد در حال آب شدن است، این سرعت در طول ۲۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

۴-به زودی موجودات نیمه انسان تولید می شوند، دانشمندان توانسته اند به ۶ کد ژنتیکی اصلی انسان دست پیدا کنند که با استفاده از این کد های ژنتیکی می توان موجودی نیمه انسان تولید کرد.

۵-سیاه ترین ماده جهان که با نام Vantablack خوانده می شود، در سال ۲۰۱۷ در یک اسپری عرضه می شود و افراد می توانند این ماده تاریک جهان را از نزدیک مشاهده کنند.

۶-دانشمندان به حالت جدیدی از ماده دست پیدا کرده اند که این حالت با عنوان کریستال زمان خوانده می شود، در حاضر ایجاد این ماده در قالب یک شی ممکن نیست.

۷-دانشمندان ارگان جدیدی را در بدن کشف کرده اند که در معده قرار دارد و سال ها از چشم آن ها پنهان مانده است. هنوز عملکرد دقیق این ارگان روشن نشده است ولی تحقیقات دانشمندان تا به اینجا نشان داده است که این عضو در واقع در روند بهبود عملکرد سیستم گوارشی تأثیر مثبتی دارد.

۸-کارل ساگان، که پیش بینی های زیادی در زمینه های مختلف کرده است در آخرین پیش بینی خود اظهار داشته است که تکنولوژی به گونه ای بر روی زندگی انسان اثر منفی می گذارد که روزی می رسد که این تکنولوژی در واقع عملکردی منفی داشته است و رشد علم و آگاهی در میان انسان ها متوقف می شود.

۹-نرون غول پیکری به صورت هاله‌ای دور مغز موش های آزمایشگاهی تشخیص داده شده است، این نرون مشخص کرده است که ارتباطی میان این بافت و آگاهی پستانداران قرار دارد و در واقع این پوشش به عنوان معیاری برای سطح هوشیاری در نظر گرفته می شود.

۱۰-قدیم‌ترین نژاد سگ در دنیا از بین نرفته است، دانشمندان در تحقیقاتی به این نتیجه رسیده اند که قدیمی ترین نژاد سگ در جهان در گینه نو وجود دارد که در واقع نوعی از سگ های وحشی کوهستانی است.

۱۱-آپاندیس شما عضوی زائد نیست، مدت زیادی است که در بسیاری از کتاب های علمی و پزشکی آپاندیس و دندان عقل را عضوی زائد در بدن می دانند که در بسیاری از موارد پس از مدتی برداشته می شود. آپاندیس در واقع عملکردی شبیه به بمب ساعتی در بدن دارد ولی آیا این عضو تنها به عنوان یک خطر تلقی می شود؟ دانشمندان در آخرین تحقیقات خود به این موضوع دست پیدا کرده اند که آپاندیس در واقع به عنوان عضوی است که باکتری های بدن را جذب می کند و اجازه نمی دهد باکتری های بد به روده وارد شوند، در واقع این عضو بدون علت در بدن ما قرار نگرفته است.

۱۲-پس از ۱۳۰ دانشمندان به نسل قبلی حیوانات شک هایی کرده اند و این احتمال در نظر گرفته شده است که قبل از دایناسور ها نوعی از گربه سانان بر روی زمین بوده اند.

۱۳-سندرم تخمدان پلی کیستیک، از مغز شروع می شود، نه از تخمدان

۱۴-زمین شناسان قاره جدیدی را کشف کرده اند با نام Zealandia که این قاره بر روی اطلس‌ها نمایش داده نشده است.

۱۵-زمین شناسان به ماده معدنی جدیدی دست پیدا کرده اند که این ماده نشان می دهد ما به عصر جدیدی در کره زمین وارد شده ایم. دانشمندان این عصر جدید را آنتروپوسین نامیده اند

۱۶-در ماه های اخیر فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در این فیلم تک شاخ های عجیب قطب به طرز خشونت آمیزی مورد حمله قرار می گیرند.

۱۷-فعالیت های انسان باعث شده است که فضای جو اطراف زمین تغییر کند، فرکانس رادیویی که انسان ها در طول سال ها به فضا فرستاده اند باعث تشکیل حباب هایی در اطراف زمین شده است