رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


با تداوم فیلترینگ، جایگزینی نداریم/کسب‌وکارهای مجازی تحت فشار می‌خوابند

با تداوم فیلترینگ، جایگزینی نداریم/کسب‌وکارهای مجازی تحت فشار می‌خوابند جعفر محمدی، کارشناس ICT : 🔸اگر تلگرام به هر دلیل محدود شود، برای مثال تلگرام ایران را تحریم کند و سرویس ندهد، یا در کشور آن را فیلتر کنیم، تنها یک ابزار اطلاع‌رسانی را از دست نمی‌دهیم، بلکه ابزار مربوط به تجارت‌های خانگی، تبلیغات دیجیتال، ابزار […]

با تداوم فیلترینگ، جایگزینی نداریم/کسب‌وکارهای مجازی تحت فشار می‌خوابند

جعفر محمدی، کارشناس ICT :
🔸اگر تلگرام به هر دلیل محدود شود، برای مثال تلگرام ایران را تحریم کند و سرویس ندهد، یا در کشور آن را فیلتر کنیم، تنها یک ابزار اطلاع‌رسانی را از دست نمی‌دهیم، بلکه ابزار مربوط به تجارت‌های خانگی، تبلیغات دیجیتال، ابزار رسانه و اطلاع‌رسانی را از دست می‌دهیم.

🔸در کشور حداقل ۴۰ میلیون نفر از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند و فیلتر کردن تلگرام باعث ایجاد یک نارضایتی در فضای مجازی کشور می‌شود.

🔸امروز علی‌رغم این‌که فیلتر تلگرام باز نشده، بازدیدهای کانال‌های تلگرامی به حد قبلی برگشته است.

🔸مردمی که تا دیروز نمی‌دانستند فیلترشکن چیست، امروز یاد گرفتند و اگر قبلا روی ۱۰۰ هزار دستگاه فیلترشکن وجود داشت، با این سیاست فیلترشکن را روی ۴۰ میلیون دستگاه بردیم.

🔸اگر فیلترینگ تلگرام هم‌چنان ادامه داشته باشد اولین گزینه در شرایط فعلی که جایگزین مناسبی وجود ندارد، تلگرام به علاوه فیلترشکن است.

🔸این‌که بگوییم اگر تلگرام را فیلتر کنیم همه کسب‌وکارها به سمت راه‌های جایگزین می‌روند درست نیست. خصوصا کسب‌وکارهای خانگی که اصلا این ظرفیت و توانمندی را ندارند.