رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


علت شیوع کرونا در ایتالیا مشخص شد

علت شیوع کرونا در ایتالیا مشخص شد به اعتقاد کارشناسان، تماشای یک بازی فوتبال یکی از مهمترین علل شیوع گسترده کرونا در ایتالیا بوده است. دیدار تیم‌های آتالانتا ایتالیا و والنسیا اسپانیا در دور یک شانزدهم‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا منجر به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا شده است. به نقل از روزنامه ایتالیایی کوریا […]

علت شیوع کرونا در ایتالیا مشخص شد

به اعتقاد کارشناسان، تماشای یک بازی فوتبال یکی از مهمترین علل شیوع گسترده کرونا در ایتالیا بوده است. دیدار تیم‌های آتالانتا ایتالیا و والنسیا اسپانیا در دور یک شانزدهم‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا منجر به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا شده است.

به نقل از روزنامه ایتالیایی کوریا دلا اسپورت، این روزنامه پر تیراژ ایتالیایی با استناد به سخنان یکی از متخصصان بیماری‌های تنفسی خبر داد بازی آتلانتا با والنسیا که در ورزشگاه سنسیرو شهر میلان برگزار شد به مثابه بمب بیولوژیکی بود که بیش از چهل هزار تماشگر را درگیر کرد.

این تماشاگران که در زمان بازگشت از اتوبوس، قطار و خودروهای شخصی استفاده کردند، منجر به انتشار هر چه بیشتر این ویروس شدند.

این بازی منجر به جان باختن حدود ۵۰۰ نفر و مبتلا شدن ۳۵ درصد از بازیکنان والنسیا شد در حالی که شمار زیادی از هواداران این تیم اسپانیایی که بازی را از نزدیک مشاهده کردند نیز جزو مبتلایان به کرونا هستند./ اعتمادآنلاین