رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


آمریکا شرکت هواپیمایی امارات را به دلیل پرواز در آسمان ایران جریمه کرد

آمریکا شرکت هواپیمایی امارات را به دلیل پرواز در آسمان ایران جریمه کرد وزارت ترابری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد شرکت هواپیمایی امارات را به دلیل پرواز در بخشی از مناطق ممنوع در آسمان ایران در تابستان گذشته، ۴۰۰هزار دلار جریمه کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر اعلام این وزارتخانه، این پرواز کد خطوط […]

آمریکا شرکت هواپیمایی امارات را به دلیل پرواز در آسمان ایران جریمه کرد

وزارت ترابری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد شرکت هواپیمایی امارات را به دلیل پرواز در بخشی از مناطق ممنوع در آسمان ایران در تابستان گذشته، ۴۰۰هزار دلار جریمه کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر اعلام این وزارتخانه، این پرواز کد خطوط هوایی آمریکایی «جت‌بلو» را همراه داشته و از این رو مشمول قوانین و دستورالعمل‌های آمریکا می‌شود.

اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده اواخر ژوئن ۲۰۱۹ در فرمانی، پرواز هواپیماهای مسافربری آمریکا بر فراز حریم دریایی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز را ممنوع اعلام کرد.

به گفته این اداره، هواپیمایی امارات ۱۹ روز در ژوئیه ۲۰۱۹ در بخش‌هایی از آسمان ایران، به رغم ممنوعیت اعلام شده، به دلیل فعالیت‌های نظامی و تشدید تنش‌ها، پرواز داشته است.

طرف اماراتی در پاسخ به وزارت ترابری آمریکا، مساله پیش آمده را نتیجه یک «خطای ناخواسته» خواند و گفته است با این حال برای حل و فصل آن، مخالفتی با پرداخت جریمه ندارد /ایرانیان امارات