رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


«یلدا» جایزه بهترین کارگردانی اسکار ترکیه را به خانه برد

«یلدا» جایزه بهترین کارگردانی اسکار ترکیه را به خانه برد پنجاه و هفتمین جشنواره بین‌المللی آنتالیای ترکیه که به اسکار ترکیه معروف است، جایزه بهترین کارگردانی بخش مسابقه جهانی را به مسعود بخشی برای کارگردانی فیلم سینمایی «یلدا» اهدا کرد. «یلدا» سومین ساخته مسعود بخشی تنها نماینده کشورمان در این دوره جشنواره بود که در […]

«یلدا» جایزه بهترین کارگردانی اسکار ترکیه را به خانه برد

پنجاه و هفتمین جشنواره بین‌المللی آنتالیای ترکیه که به اسکار ترکیه معروف است، جایزه بهترین کارگردانی بخش مسابقه جهانی را به مسعود بخشی برای کارگردانی فیلم سینمایی «یلدا» اهدا کرد.

«یلدا» سومین ساخته مسعود بخشی تنها نماینده کشورمان در این دوره جشنواره بود که در بخش مسابقه بین الملل آن تنها ۱۰ فیلم انتخاب شده بود.

این فیلم سینمایی از میان فیلم‌های مهم امسال همچون استقبال بزرگ (منتخب جشنواره کن)، کجا بودی آیدا (منتخب جشنواره ونیز)، گوش کن (برنده شیر طلای فیلم اول و جایزه ویژه افق‌های ونیز) و پیوندها (فیلم افتتاحیه ونیز) به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره آنتالیا به نمایش درآمد و شب گذشته ۱۹ مهرماه جایزه بهترین کارگردانی مسابقه بین‌الملل را از آن خود کرد.

مسعود بخشی در پیامی ویدیویی ضمن تشکر از جشنواره و داوران، آرزو کرد «یلدا» بازگوکننده معنای واقعی بخشش برای تماشاگران باشد.

نیکی کریمی بازیگر و فیلمساز کشورمان هم جزو داوران این جشنواره بود /ایلنا