رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


اسکای نیوز از ابتكار عمل بایدن برای گفت‌وگوی مستقیم با ایران خبر داد

اسکای نیوز از ابتكار عمل بایدن برای گفت‌وگوی مستقیم با ایران خبر داد یک مقام دولتی آمریکا به شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفته است که دولت جو بایدن رییس جمهوری این کشور بزودی ابتکار عملی برای گفت‌وگوی مستقیم با ایران به راه خواهد انداخت. به گفته این مقام آمریکایی که نامش نيز در خبر […]

اسکای نیوز از ابتكار عمل بایدن برای گفت‌وگوی مستقیم با ایران خبر داد

یک مقام دولتی آمریکا به شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفته است که دولت جو بایدن رییس جمهوری این کشور بزودی ابتکار عملی برای گفت‌وگوی مستقیم با ایران به راه خواهد انداخت.

به گفته این مقام آمریکایی که نامش نيز در خبر ذکر نشده، دولت بایدن از طریق میانجی‌های اروپایی ابتکاری برای گفت‌وگوی مستقیم با تهران به راه خواهد انداخت.

وی مدعی شد که رویکرد جدیدی وجود دارد که به دنبال تأکید راهبرد بازدارندگی آمریکا در منطقه و یافتن راه حلی در خصوص مناقشه با تهران است.

این مقام آمریکایی همچنین مدعی شده است که این اقدام بایدن با تماس‌های متحدان آمریکا در منطقه و به صورت مشخص کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی همزمان است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که بازگشت به برجام منوط به برداشته شدن تحریم‌های آمریکا بدون هیچ پیش شرطی و انجام تعهدات طرف‌های برجام است.