رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


رهبر انقلاب: گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد / وضع معیشت مردم غصه بزرگی است

رهبر انقلاب: گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد / وضع معیشت مردم غصه بزرگی است اشاره رهبر انقلاب به قیمت‌های شب عید: مسئله‌ی کرونا در وضع معیشت مردم هم مؤثر است. میبینید که کرونا چه مشکلاتی را برای معیشت مردم فراهم کرده. این اگر چنانچه ادامه پیدا کند، این همین طور بدتر خواهد شد […]

رهبر انقلاب: گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد / وضع معیشت مردم غصه بزرگی است

اشاره رهبر انقلاب به قیمت‌های شب عید:
مسئله‌ی کرونا در وضع معیشت مردم هم مؤثر است.

میبینید که کرونا چه مشکلاتی را برای معیشت مردم فراهم کرده. این اگر چنانچه ادامه پیدا کند، این همین طور بدتر خواهد شد و ادامه پیدا خواهد کرد، مشکلات بیشتر خواهد شد.

باید هرچه زودتر بتوان کلک این بلای طبیعی بزرگ را کَند و متأسفانه امروز وضع معیشت مردم خوب نیست. این غصه‌ی بزرگی است برای ما. گرانیها زیاد است.

شما ملاحظه کنید قیمت شب عید، قیمت میوه و اینها خیلی گران است. میوه فراوان اما قیمتها بسیار بالا. این قیمتها تو جیب باغدار هم نمیرود متأسفانه که ما بگوییم یک قشر زحمتکشی مثلاً یک سودی میبرند. نه. این را متأسفانه دلالها و واسطه‌ها و این دستهای وسط و سودجو، این سود را آنها میبرند و باغدار، به باغدار چیزی نمیرسد، به مردم هم که ضرر میرسد.

بنابراین بایستی مسئولین محترم این مشکل معیشتی مردم و مشکل گرانی را هم باید حل کنند. این ممکن است، راه‌حل دارد. بنده در جلسات متعدد این را تذکر دادم و نظرات و راه‌حلهایی که مسئولین در این زمینه، یعنی کارشناسان در این زمینه گفتند، اینها را مطرح کردیم و بیان کردیم، راه‌حل دارد. ان‌شاءالله که بتوانند اینها را انجام بدهند. ۹۹/۱۲/۱۵