رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


مجوز اضطراری واکسن‌های ایرانی مطابق پروتکل‌های جهانی صادر می‌شود

مجوز اضطراری واکسن‌های ایرانی مطابق پروتکل‌های جهانی صادر می‌شود محمدکاظم شاه کرمی عضو شبکه راهبردی تحقیقات بیماری‌های ویروسی کشور در گفت‌وگو با ایرنا گفت: سازمان غذا و دارو با بررسی و نظارت دقیق فرایند انجام مطالعات بالینی، در حال حاضر واکسن کوو ایران برکت و پاستوکووک انستیتو پاستور را واجد شرایط صدور مجوز اضطراری تشخیص […]

مجوز اضطراری واکسن‌های ایرانی مطابق پروتکل‌های جهانی صادر می‌شود

محمدکاظم شاه کرمی عضو شبکه راهبردی تحقیقات بیماری‌های ویروسی کشور در گفت‌وگو با ایرنا گفت:

سازمان غذا و دارو با بررسی و نظارت دقیق فرایند انجام مطالعات بالینی، در حال حاضر واکسن کوو ایران برکت و پاستوکووک انستیتو پاستور را واجد شرایط صدور مجوز اضطراری تشخیص داده است.

واکسن رازی کوو پارس موسسه رازی هم با ارایه مستندات موفقیت فاز یک و ۲، در میانه‌های فاز سه مطالعات بالینی می‌توانند صدور مجوز اضطراری را درخواست کنند.

تمام واکسن‌هایی که در حال حاضر در جهان در حال تجویز گسترده هستند هم پیش از اتمام فاز سه مطالعات بالینی خود، مجوز اضطراری گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، براساس پروتکل بین المللی صدور مجوز اضطراری مصرف واکسن‌های ضد کووید۱۹، به زبان خیلی ساده اگر فاز یک و ۲ مطالعات بالینی واکسن به طور موفقیت آمیزی کامل شده باشد و حداقل ۵۰ درصد از داوطلبین فاز سه هم واکسن را دریافت کرده باشند و ایمنی زایی و بی‌خطری واکسن در آن‌ها نشان داده شده باشد، مجوز اضطراری برای مصرف همگانی صادر می‌شود.