رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


مقامات دولت اوباما برای خنثی کردن فشار ترامپ علیه ایران مخفیانه با ظریف ملاقات کردند

مقامات دولت اوباما برای خنثی کردن فشار ترامپ علیه ایران مخفیانه با ظریف ملاقات کردند ‌ نشریه آمریکایی فری‌بیکن گفته است که بر اساس یک سند داخلی وزارت خارجه آمریکا، در سال ۲۰۱۸، مقامات ارشد دولت اوباما در تلاش برای تضعیف سیاست دولت دونالد ترامپ برای منزوی کردن حکومت ایران محرمانه با مقامات این کشور […]

مقامات دولت اوباما برای خنثی کردن فشار ترامپ علیه ایران مخفیانه با ظریف ملاقات کردند

‌ نشریه آمریکایی فری‌بیکن گفته است که بر اساس یک سند داخلی وزارت خارجه آمریکا، در سال ۲۰۱۸، مقامات ارشد دولت اوباما در تلاش برای تضعیف سیاست دولت دونالد ترامپ برای منزوی کردن حکومت ایران محرمانه با مقامات این کشور دیدار کردند.

به نوشته این نشریه، در حالیکه دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران تلاش می‌کرد، هیئتی از “سفیران سابق ایالات متحده” محرمانه با جواد ظریف، وزیر خارجه سابق ایران، در اقامتگاه او در نیویورک ملاقات کردند.

فری‌بیکن نوشته است که در آن زمان اخباری منتشر شده بود حاکی از اینکه جان کری، وزیر خارجه اوباما به طور مخفیانه با مقامات ایران ملاقاتی داشته است.

این نشریه گفته است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، در واکنش به سند اخیر وزارت خارجه گفته است که این سند محکم‌ترین مدرکی تا به امروزاست که نشان می‌دهد مقامات دولت اوباما می‌کوشیدند تلاش دونالد ترامپ برای منزوی کردن حکومت ایران را خنثی کنند