رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


اعتراض جمعی از حوزویان قم به طرح بانکداری اسلامی مجلس

اعتراض جمعی از حوزویان قم به طرح بانکداری اسلامی مجلس حدود ۱۵۰ نفر از طلاب حوزه علمیه قم در اعتراض به تصویب طرح بانکداری اسلامی مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه در مدرسه فیضیه قم تجمع کردند. این تجمع با عنوان «خیزش حوزویان در برابر محاربه با خدا» برگزار شد. موضوعاتی که طلاب به آن اعتراض […]

اعتراض جمعی از حوزویان قم به طرح بانکداری اسلامی مجلس

حدود ۱۵۰ نفر از طلاب حوزه علمیه قم در اعتراض به تصویب طرح بانکداری اسلامی مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه در مدرسه فیضیه قم تجمع کردند. این تجمع با عنوان «خیزش حوزویان در برابر محاربه با خدا» برگزار شد.

موضوعاتی که طلاب به آن اعتراض داشتند مواردی مانند «منابع پولی و مالی و تسهیلات همچنان در اختیار مردم و تولید قرار نمی‌گیرد»، «استفاده‌کنندگان از منابع بانکی همچنان درصد کوچکی از سرمایه‌داران هستند»، «خلق پول و نقش بانک‌های خصوصی و خصولتی در ایجاد تورم هم چنان حل نشده است» و «از بین رفتن ارزش پول ملی و تورم‌های افسار گسیخته به دلیل فعالیت‌های مالی بدون پشتوانه بانک‌های خصوصی است که همچنان در طرح مجلس حل نشده باقی مانده است» بود.

طلاب با همراه داشتن پلاکاردها و دست نوشته‌هایی مانند بانکداری ربوی ضد شرع نبوی، تصویب طرح ربا محاربه با خدا، بانک‌ها را ازدست سرمایه‌داران خارج کنید، طرح بانکداری مجلس یعنی بنگاه‌داری و حباب‌سازی، اعتراض خود را به تصویب طرح بانکداری مجلس شورای اسلامی اعلام کردند.