رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


امیرعبداللهیان: تمامیت ارضی ایران قابل مذاکره نیست

امیرعبداللهیان: تمامیت ارضی ایران قابل مذاکره نیست «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه و «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه طی تماس تلفنی، درخصوص مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای و لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورها تبادل نظر کردند. امیرعبداللهیان با ابراز تعجب از مفاد بند مربوط به جزایر ۳ گانه ایرانی خلیج فارس در بیانیه […]

امیرعبداللهیان: تمامیت ارضی ایران قابل مذاکره نیست

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه و «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه طی تماس تلفنی، درخصوص مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای و لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورها تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان با ابراز تعجب از مفاد بند مربوط به جزایر ۳ گانه ایرانی خلیج فارس در بیانیه مشترک روسیه و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، بر تعلق تاریخی و ابدی این جزایر به ایران تاکید کرد و گفت: استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره نبوده و نیست. نباید کاری صورت گیرد که به روابط عمیق دو کشور آسیب برساند.

وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه: روسیه به تمامی اصول منشور ملل متحد از جمله اصول مربوط به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها پایبند است. فدراسیون روسیه هیچ تردیدی در مورد حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران به خود راه نمی دهد و کاملا به آن احترام گذاشته و خواهدگذاشت.