رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


شرکت پروتون VPN: ثبت نام کاربران ایرانی در پاییز سال گذشته ۶هزار درصد رشد داشت

شرکت پروتون VPN: ثبت نام کاربران ایرانی در پاییز سال گذشته ۶هزار درصد رشد داشت شرکت پروتون VPN گزارشی از وضعیت استفاده کاربران از فیلترشکن منتشر کرده که آن به افزایش ۶۰۰۰ درصدی کاربران ایرانی سرویس VPN پروتون در پاییز سال گذشته اشاره شده است. در طول چند سال گذشته، مقامات سرتاسر جهان در مواقع […]

شرکت پروتون VPN: ثبت نام کاربران ایرانی در پاییز سال گذشته ۶هزار درصد رشد داشت

شرکت پروتون VPN گزارشی از وضعیت استفاده کاربران از فیلترشکن منتشر کرده که آن به افزایش ۶۰۰۰ درصدی کاربران ایرانی سرویس VPN پروتون در پاییز سال گذشته اشاره شده است.

در طول چند سال گذشته، مقامات سرتاسر جهان در مواقع بحرانی، دسترسی کاربران به اینترنت را با اختلالات کلی یا جزئی مواجه کرده‌اند. پژوهش شرکت پروتون نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ دولت­‌های ۳۵ کشور جهان در مقاطع گوناگون دسترسی به شبکه اینترنت را مسدود کرده­‌اند و قطع اینترنت روی­‌هم‌­رفته در سال گذشته به بیش از ۱۸۷ مورد رسید که بالاترین رکورد در یک سال میلادی است.

پروتون در وب‌سایت برنامه جدید خود که برای مقابله با سانسور در اینترنت ساخته شده،به تغییرات رفتاری کاربران کشورهایی مانند روسیه، چین و ایران در چند سال گذشته اشاره کرده است. طبق آمار ارائه شده، در اکتبر سال ۲۰۲۲ (حد فاصل ۹ مهر تا ۹ آبان ۱۴۰۱)، پروتون شاهد افزایش ۶۰۰۰ درصدی کاربران ایرانی ثبت‌نام شده بوده است! این تاریخ همزمان با بروز ناآرامی‌ها و فیلترینگ گسترده در کشور در سال گذشته است. در پاییز سال گذشته پایگاه خبری اکسیوس نیز اعلام کرده بود استفاده از فیلترشکن در ایران با رشد ۳۰۰۰ درصدی روبه رو شده است.

به گفته شرکت «پروتون» در پی قطع دسترسی به شبکه اجتماعی توئیتر توسط دولت ترکیه در روزهای پس از وقوع زمین‌لرزه مرگبار و ویرانگر در اواسط بهمن پارسال نيز استفاده از وی‌پی‌ان در این کشور ۱۵ هزار درصد افزایش یافت.


جدیدترین خبرها