رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


مساله پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی سیاسی است نه حقوقی

مساله پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی سیاسی است نه حقوقی / اگر می‌گذاشتند ظریف و عراقچی موضوع را حل‌وفصل کنند، کار به اینجا نمی‌کشید! جلال ساداتیان، دیپلمات سابق: شکایت از کره جنوبی وجه قانونی دارد، اما دعوا از نظر سیاسی شکل گرفته است. در واقع آمریکا است که اجازه نمی‌دهد، پول‌های بلوکه شده ایران […]

مساله پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی سیاسی است نه حقوقی / اگر می‌گذاشتند ظریف و عراقچی موضوع را حل‌وفصل کنند، کار به اینجا نمی‌کشید!

جلال ساداتیان، دیپلمات سابق:

شکایت از کره جنوبی وجه قانونی دارد، اما دعوا از نظر سیاسی شکل گرفته است. در واقع آمریکا است که اجازه نمی‌دهد، پول‌های بلوکه شده ایران پس داده شود.

اگر قبل آمدن این دولت به آقای ظریف و آقای عراقچی اجازه می‎دادند که موضوع را حل و فصل کنند، کار به اینجا نمی‌کشید. آن زمان گره با دست باز می‎شد، ولی سال‌هاست که گذشته و خسارت زیادی به کشور وارد شده است. یکی از خسارت‎ها همین پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی است.

همچنین در قضیه عراق نیز پول را به عمان انتقال دادند که آنجا هم تحت کنترل آمریکایی‌ها باشد تا صرفاً بتوانیم در خرید دارو و غذا از آ استفاده کنیم. خسارت‌های فراوانی به کشور زده شده است . بیش از دو سال است که مذاکرات به سرانجام نرسیده و هنوز مشخص نیست که نتیجه چه زمانی حاصل می‎شود!/اقتصادآنلاین