رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


تشخیص زود هنگام سرطان پروستات با «ام آر ای»

تشخیص زود هنگام سرطان پروستات با «ام آر ای» نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که می‌توان از اسکن «ام آر آی»(MRI) ۱۰ دقیقه ای برای غربالگری سرطان پروستات در مردان استفاده کرد. نویسندگان این تحقیق جدید گفته‌اند که می‌توان از «ام آر آی» پروستات برای غربالگری استفاده کرد، اگرچه تحقیقات جامع‌تری برای ارزیابی این […]

تشخیص زود هنگام سرطان پروستات با «ام آر ای»

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که می‌توان از اسکن «ام آر آی»(MRI) ۱۰ دقیقه ای برای غربالگری سرطان پروستات در مردان استفاده کرد.

نویسندگان این تحقیق جدید گفته‌اند که می‌توان از «ام آر آی» پروستات برای غربالگری استفاده کرد، اگرچه تحقیقات جامع‌تری برای ارزیابی این مورد نیاز است. برای مطالعه، که در نشریه «بی ام جی اونکولوژی» (BMJ Oncology) منتشر شده است، از مردان ۵۰ تا ۷۵ ساله در لندن برای غربالگری آزمایش‌های MRI و PSA که در بیمارستان دانشگاه کالج لندن انجام شد، دعوت به عمل آمد.

از ۳۰۳ نفری که هر دو آزمایش را انجام دادند، ۴۸ مورد MRI مثبت داشتند که نشان دهنده سرطان بود و از این تعداد ۲۵ نفر پس از آزمایش‌های بیشتر، از جمله نمونه‌برداری، سرطان قابل توجهی تشخیص داده شد.

بیش از نیمی از مردانی که سرطان آن‌ها از طریق MRI تشخیص داده شد، نمرات تست PSA پایین زیر ۳ نانوگرم در میلی‌لیتر داشتند که طبیعی تلقی می‌شود، و بنابراین به اشتباه به آن‌ها اطمینان داده می‌شد که عاری از بیماری هستند.