رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


مدیرعامل تپسی از سرقت بخشی از اطلاعات این سامانه توسط هکرها خبر داد

مدیرعامل تپسی از سرقت بخشی از اطلاعات این سامانه توسط هکرها خبر داد «میلاد منشی‌پور» در رشته توییتی خبر از یک‌ سرقت اطلاعاتی توسط هکرها از این سامانه داد. به گفته او طی روزهای گذشته، آن‌ها متوجه دسترسی غیرمجاز به زیرساخت شرکت تپسی و برداشت بخشی از اطلاعات شدند: « به محض کشف این موضوع، […]

مدیرعامل تپسی از سرقت بخشی از اطلاعات این سامانه توسط هکرها خبر داد

«میلاد منشی‌پور» در رشته توییتی خبر از یک‌ سرقت اطلاعاتی توسط هکرها از این سامانه داد. به گفته او طی روزهای گذشته، آن‌ها متوجه دسترسی غیرمجاز به زیرساخت شرکت تپسی و برداشت بخشی از اطلاعات شدند: « به محض کشف این موضوع، ضمن ثبت شکایت، پلیس را در جریان قرار دادیم و راه دسترسی آنها را بستیم.»

منشی‌پور هدف هکرها را اخاذی اعلام کرده است و تأکید کرد آن‌ها به این خواسته تن ندادند: «مطابق ایمیل‌هایی که از گروه مهاجم دریافت کرده‌ایم، قصد آنها از این کار اخاذی بوده و برای عدم نشر اطلاعات، درخواست پول کرده‌اند. ما تصمیم گرفتیم که به این اخاذی تن ندهیم، چرا که در مذاکره با آنها متوجه شدیم که نه تنها ضمانتی برای عدم نشر اطلاعات و سواستفاده‌های آتی وجود ندارد. بلکه تشویقی برای ادامه‌ی این اقدام در مورد سایر شرکت‌ها نیز خواهد بود. در ادامه، تلاش ما کمک به پلیس برای شناسایی گروه مهاجم و جلوگیری از فروش اطلاعات است.»

او از این اتفاق ابراز تأسف کرده و مسئولیت آن را پذیرفته است و در خاتمه صحبت‌های خود وعده داده تا بررسی دقیقی در مورد دلایل وقوع این سرقت اطلاعاتی انجام خواهد داد و متعاقبا گزارش این بررسی را اعلام خواهد کرد.

این دومین بار است که تپسی مورد حمله هکرها قرار می‌گیرد. در فروردین ماه ۹۸ بود که شرکت تپ‌سی یکی از سرورهایش هک شده بود‌. در حال حاضر مشخص نیست چه بخشی از اطلاعات مشتریان سرقت شده است.