رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


جنجال تغییر نام کشور از هند به بهارات؛ آمیتا باچان وارد میدان شد

جنجال تغییر نام کشور از هند به بهارات؛ آمیتا باچان وارد میدان شد پس از آن که دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در دعوتنامه رسمی برای اجلاس سران گروه ۲۰ از واژه «بهارات» به جای هند استفاده کرد، انتقادات داخلی در این کشور نسبت به این اقدام نخست وزیر افزایش یافت. واژه بهارات، نام […]

جنجال تغییر نام کشور از هند به بهارات؛ آمیتا باچان وارد میدان شد

پس از آن که دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در دعوتنامه رسمی برای اجلاس سران گروه ۲۰ از واژه «بهارات» به جای هند استفاده کرد، انتقادات داخلی در این کشور نسبت به این اقدام نخست وزیر افزایش یافت.

واژه بهارات، نام هندی کشور هند است و «بهاراتیا جاناتا» نام حزب حاکم در هند است که مخالفان آن‌را به تبعیض‌های قومی و مذهبی متهم می‌کنند.

در دعوت نامه شام که از سوی دروپادی مورمو، رئيس جمهوری هند برای رهبران خارجی حاضر در اجلاس گروه ۲۰ منتشر شده از او به عنوان «رئيس جمهوری بهارات» نام برده شده است. خانم مورمو هم مانند مودی عضو حزب حاکم بهاراتیا جاناتا است. هرچند جایگاه ریاست‌ جمهوری در هند بیشتر تشریفاتی است و قدرت عملا در دست نخست وزیر است اما به هرحال نام او به عنوان رئيس جمهوری در پای دعوتنامه‌ها برای رهبران خارجی آمده است.

چندین نفر از وزرای  حزب حاکم بهاراتیا جاناتا یا همان BJP از این اقدام تقدیر کردند اما در مقابل رهبران مخالف به شدت با آن مخالفت کرده‌اند.