رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


بعد از حدود یک هفته جنجال و هرج و مرج بعد از اخراج سم التمن، شرکت OpenAI رسما اعلام کرده که سم التمن دوباره به این شرکت برمیگرده و مثل سابق مدیرعامل این شرکت خواهد بود.

بعد از حدود یک هفته جنجال و هرج و مرج بعد از اخراج سم التمن، شرکت OpenAI رسما اعلام کرده که سم التمن دوباره به این شرکت برمیگرده و مثل سابق مدیرعامل این شرکت خواهد بود. حدود یک هفته پیش هیات مدیره OpenAI در اقدامی ناگهانی، سم التمن، مدیرعامل این شرکت رو اخراج کردن، که […]

بعد از حدود یک هفته جنجال و هرج و مرج بعد از اخراج سم التمن، شرکت OpenAI رسما اعلام کرده که سم التمن دوباره به این شرکت برمیگرده و مثل سابق مدیرعامل این شرکت خواهد بود.

حدود یک هفته پیش هیات مدیره OpenAI در اقدامی ناگهانی، سم التمن، مدیرعامل این شرکت رو اخراج کردن، که با واکنش منفی کارمندان و سرمایه گذاران این شرکت مواجهه شد. بعد از شکست اولیه مذاکرات با هیات مدیره، سم التمن تصمیم گرفت به مایکروسافت بره و مدیرعاملی بخش هوش مصنوعی رو در دست بگیره. پشت اون هم بیش از ۹۵ درصد کارمندان تهدید کردن که اگر سم برنگرده و هیات مدیره استعفا ندن، این شرکت رو ترک میکنن و همراه التمن خواهند رفت.

این اقدام کارمندان، عدم ارائه دلیل موجهه توسط هیات مدیره و پشیمانی اقای Ilya Sutskever، دانشمند ارشد و عضو هیات مدیره OpenAI، که تصمیم گیرنده اصلی به اخراج سم التمن رو به اون نسبت میدن، باعث شکل گیری مذاکرات دیگه ای شد و در نهایت ساختار هیات مدیره این شرکت رو تغییر داد و بخش بزرگی از هیات مدیره از جمله اقای Sutskever تصمیم میگیرن که برای حفظ شرکت از هیات مدیره کناره گیری کنن و سم التمن رو به این شرکت برگردونن. اقای Greg Brockman هم که به خاطر التمن استعفا کرده بود هم به این شرکت برمیگرده.

هیات مدیره جدید شامل اقای Bret Taylor، مدیرعامل سابق Salesforce و رئیس هیات مدیره قبلی توییتر، اقای Larry Summers، وزیر خزانه داری پیشین امریکا و همچنین اقای Adam D’Angelo، مدیرعامل شرکت Quora هستن که اقای D’Angelo از هیات مدیره قبلی باقی موندن و اونهارو نمایندگی میکنن.

این هیات مدیره قرار هست تعداد نفرات حاضر در هیات مدیره رو به ۹ نفر افزایش بدن و نفرات مناسب جدید رو پیدا و اونهارو برای این سمت تعیین کنن. اقای التمن هم ظاهرا قرار هستن در اینده دوباره عضو هیات مدیره باشه و مایکروسافت به عنوان بزرگترین سرمایه گذار OpenAI هم مایل هست یک صندلی در هیات مدیره داشته باشه تا دیگه این شرکت مثل سابق با تصمیمات هیات مدیره سورپرایز نشه.

هر دو طرف قبول کردن که یک تحقیق و تفحص در مورد این ماجرا توسط یک شرکت مستقل انجام بگیره تا دلیل قضیه مشخص بشه.