رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


نگرانی خانواده‌ها از افزایش قیمت شیرخشک

نگرانی خانواده‌ها از افزایش قیمت شیرخشک خبرگزاری فارس نوشت: «در فروردین ۲ شیرخشک را ۸۳ هزار تومان خریدم اما الان برای یک شیرخشک باید تقریبا این مبلغ را بپردازم» این‌ها را مرتضی پدر نوزاد ۶ ماهه می‌گوید و از افزایش قیمت شیرخشک گلایه‌مند است. اواخر فروردین سخنگوی سازمان غذاودارو درباره افزایش قیمت شیرخشک توضیح داد […]

نگرانی خانواده‌ها از افزایش قیمت شیرخشک

خبرگزاری فارس نوشت:
«در فروردین ۲ شیرخشک را ۸۳ هزار تومان خریدم اما الان برای یک شیرخشک باید تقریبا این مبلغ را بپردازم» این‌ها را مرتضی پدر نوزاد ۶ ماهه می‌گوید و از افزایش قیمت شیرخشک گلایه‌مند است.

اواخر فروردین سخنگوی سازمان غذاودارو درباره افزایش قیمت شیرخشک توضیح داد که اصلاح قیمت شیرخشک به‌دلیل «درخواست تولیدکنندگان و با هدف حمایت از آن‌ها» و همچنین مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

چند روز بعد در اوایل اردیبهشت سرپرست ادارۀ امور فراورده‌های طبیعی سازمان غذا و دارو گفت که به‌طور طبیعی افزایش قیمت وجود دارد اما مردم هم تأیید خواهند کرد که نسبت به تورم، افزایش قیمت شیرخشک «محسوس نخواهد بود.»

طبق گزارش مرکز آمار، در سال ۱۴۰۳ قیمت شیرخشک ۵۷.۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت اما در ادامۀ همین گزارش عنوان می‌شود که تورم سالانه در فروردین ۱۴۰۳ به ۳۸.۸ درصد رسیده است.

این افزایش قیمت‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که ۳ سال پیش مجلس قانون جوانی جمعیت را تصویب کرد و معاون اول رئیس‌جمهور نیز سال گذشته گفته بود «باید با تمام امکانات بحث جوانی جمعیت را دنبال کنیم.»