رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


بانک مرکزی: مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد فقط یک قسط پرداخت کنند

بانک مرکزی: مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد فقط یک قسط پرداخت کنند بانک ها و موسسات اعتباری نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند۹۸ و فروردین و اردیبهشت۹۹ دریافت کنند. بعضی از بانکها از حساب سپرده برخی از دریافت کنندگان قرض […]

بانک مرکزی: مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد فقط یک قسط پرداخت کنند

بانک ها و موسسات اعتباری نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند۹۸ و فروردین و اردیبهشت۹۹ دریافت کنند.
بعضی از بانکها از حساب سپرده برخی از دریافت کنندگان قرض الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول امهال اقساط ماه های اسفند۹۸، فروردین و اردیبهشت۹۹ شده بودند، در خرداد۹۹ بیش از یک قسط برداشته کرده اند که این موضوع خلاف قانون تلقی می شود.
چنانچه از حساب سپرده دریافت کنندگان قرض الحسنه یا ضامنان آنها بابت اقساط امهال شده ماه های اسفند۹۸، فروردین و اردیبهشت ۹۹ برداشت شده، اشخاص مذکور می توانند با مراجعه به سایت بانک مرکزی به نشانی cbi.ir نسبت به ثبت شکایات خود در سامانه «ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی» اقدام کنند.
با بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در این خصوص مرتکب نقض مقررات شده باشند و رویه خود را در این رابطه اصلاح نکنند، بر اساس مقررات برخورد می شود.