رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


انتقاد روزنامه اصولگرا از وزیر ارتباطات: آقای وزیر! می‌دانید چرا توصیف شما از وضع نت با آنچه مردم می‌بینند همخوانی ندارد؟

انتقاد روزنامه اصولگرا از وزیر ارتباطات: آقای وزیر! می‌دانید چرا توصیف شما از وضع نت با آنچه مردم می‌بینند همخوانی ندارد؟ روزنامه فرهیختگان نوشت: روز گذشته یک گروه هکری موسوم به ZZA نامه‌هایی را از سوی اپراتورهای ارائه‌ دهنده اینترنت به وزارت ارتباطات منتشر کرد. نامه‌هایی که خبر از ضررهای شدید این اپراتور‌ها در پی […]

انتقاد روزنامه اصولگرا از وزیر ارتباطات: آقای وزیر! می‌دانید چرا توصیف شما از وضع نت با آنچه مردم می‌بینند همخوانی ندارد؟

روزنامه فرهیختگان نوشت:
روز گذشته یک گروه هکری موسوم به ZZA نامه‌هایی را از سوی اپراتورهای ارائه‌ دهنده اینترنت به وزارت ارتباطات منتشر کرد. نامه‌هایی که خبر از ضررهای شدید این اپراتور‌ها در پی تشدید محدودیت‌های اینترنتی و فیلترینگ می‌داد.

براساس این اسناد ایرانسل از ۲۹ شهریور تا ۷ آبان حدودا متحمل ۸ هزار میلیارد ریال ضرر شده، شاتل ۶۰ درصد ترافیک و ۴۰ درصد کل درآمد خود را از دست داده و مبین‌نت نیز ۱۰ میلیارد تومان در ماه ضرر دیده است.

صورت‌های مالی مهرماه همراه اول نشان می‌داد این شرکت بیش از ٧٠٠ میلیارد تومان از درآمد خود را از دست داده است.

مجموع درآمد‌های آبان ماه این شرکت کاهشی ٢۵ درصدی داشته و می‌توان گفت این شرکت حدودا ٩٣۶ میلیارد تومان متضرر شده است.

روشن است که وزیر ارتباطات می‌بایست پاسخ قانع‌کننده‌ای برای نامه‌های شکایات اپراتور‌ها داشته باشد

در چنین وضعیتی که از بحران ناآرامی‌ها نیز فاصله گرفته‌ایم، وزیر ارتباطات به‌جای چاره کردن ورشکستگی اپراتور‌ها بازگرداندن سرعت اینترنت و دسترسی‌ها به شرایط قبل روند عادی، ادعاهایی تماما غیرقابل باور و غیر‌منطقی مطرح می‌کند.

ادعاهایی مانند اینکه سرعت کند اینترنت به‌خاطر فیلترشکن است، وگرنه بدون فیلترشکن، سرعت ارتقا هم پیدا کرده، سرعت دسترسی به سایت‌های داخلی بیشتر از سایت‌های خارجی است و واتساپ جزء ضعیف‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا است!

در‌حالی‌که تازه‌ترین آمارهای سایت اسپیدتست نشان می‌دهد سرعت اینترنت ثابت و سیار ایران در ماه «نوامبر» براساس دو شاخص میانگین و میانه کاهشی بوده است و سرعت اینترنت سیار با دو پله افت به جایگاه ۴۸ و سرعت اینترنت ثابت با سه رتبه افت به جایگاه ۱۴۴ رسیده است.