رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست خواستار توقف فوری پروژه پتروشیمی میانکاله شد

معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست خواستار توقف فوری پروژه پتروشیمی میانکاله شد معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست: بر اساس سوابق موجود در سازمان حفاظت محیط زیست، در ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرآباد اعلام شده که این سازمان با اجرای پروژه در گزینه مکان پیشنهادی مخالفت کرده است. همچنین […]

معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست خواستار توقف فوری پروژه پتروشیمی میانکاله شد

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست:

بر اساس سوابق موجود در سازمان حفاظت محیط زیست، در ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرآباد اعلام شده که این سازمان با اجرای پروژه در گزینه مکان پیشنهادی مخالفت کرده است. همچنین در نامه‌های متعددی به مجری اعلام شده از هرگونه عملیات اجرایی قبل از اخذ مجوز ارزیابی زیست محیطی اجتناب کند.

بنابراین هرگونه عملیات اجرایی قبل و بعد از ابلاغیه مورد اشاره مغایر با بند الف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه کشور است.

با این وجود، گزارش‌های میدانی دال بر ادامه فنس‌کشی زمین محل احداث پروژه است که مصداق شروع عملیات اجرایی است.

دستور پیگیری‌های قضایی و حقوقی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران ابلاغ شده است که بر اساس آخرین اطلاعات واصله از این اداره کل، پیگیری‌های قضایی و حقوقی به صورت رسمی در سطح دادستانی شهرستان بهشهر و دادستانی استان مازندران آغاز شده است که امیدواریم با توجه به حساسیت‌های زیست محیطی موجود، در اسرع وقت رسیدگی و ضمن توقف عملیات اجرایی از هرگونه تخریب بیشتر و غیرقابل جبران جلوگیری به عمل آید.