رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


مصوبه تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر ابلاغ شد

مصوبه تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر ابلاغ شد شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت تنظیم‌گری، صدور مجوز و نظارت بر رسانه‌های فعال در عرصه صوت و تصویر فراگیر را بر عهده سازمان صداوسیما قرار داد. این رسانه‌ها شامل رسانه‌های «کاربرمحور»، «ناشرمحور» (VOD) و نیز شبکه نمایش خانگی به‌ویژه تولید سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و […]

مصوبه تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر ابلاغ شد

شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت تنظیم‌گری، صدور مجوز و نظارت بر رسانه‌های فعال در عرصه صوت و تصویر فراگیر را بر عهده سازمان صداوسیما قرار داد. این رسانه‌ها شامل رسانه‌های «کاربرمحور»، «ناشرمحور» (VOD) و نیز شبکه نمایش خانگی به‌ویژه تولید سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و امثال آن هستند. از طرف دیگر، نظارت بر مواردی مثل کتاب، خبرگزاری‌ها و بازی‌های رایانه‌ای همچنان بر عهده وزارت ارشاد خواهد بود.

براساس متن نهایی این مصوبه، تولید و پخش «زنده» برنامه‌ها و نیز صدور مجوز و نظارت بر «پخش زنده» در فضای مجازی در انحصار سازمان صداوسیما خواهد بود.

آن‌طور که در این مصوبه آمده است، دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار است «سیاست‌ها و ضوابط حاکم بر صوت و تصویر فراگیر و شبکه نمایش خانگی» را تدوین کنند. این سند البته بایستی پیش از تصویب، به تأیید کمیته‌ای که برخی از اعضای آن را رئیس صداوسیما، وزیر ارشاد و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی تشکیل می‌دهند، برسد.