رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


درآمد اپل بیشتر از فروش یکسال نفت ایران

درآمد اپل بیشتر از فروش یکسال نفت ایران طبق داده های کربن فاینانس، اپل در این دوره، به ۴۰.۴ میلیارد دلار سود ناخالص و ۲۳ میلیارد دلار سود خالص دست پیدا کرده است. همچنین در آمدهای حاصل از محصولات این کمپانی ۶۷.۲ میلیارد دلار گزارش شده است که حدود ۶۵درصد آن تنها از فروش گوشی […]

درآمد اپل بیشتر از فروش یکسال نفت ایران

طبق داده های کربن فاینانس، اپل در این دوره، به ۴۰.۴ میلیارد دلار سود ناخالص و ۲۳ میلیارد دلار سود خالص دست پیدا کرده است. همچنین در آمدهای حاصل از محصولات این کمپانی ۶۷.۲ میلیارد دلار گزارش شده است که حدود ۶۵درصد آن تنها از فروش گوشی های آیفون در این بازه زمانی حاصل شده است.

بر اساس پیش بینی بودجه، کل درآمد نفتی سالانه ایران در سال ۱۴۰۲، حدود ۵۰ میلیارد دلار است.با این حساب درآمد این شرکت ۱.۷۹ برابر کل درآمد پیش بینی شده سالانه نفت ایران است.

با اینحال، اگرچه اپل موفق شد سهام خود را به رقمی بالاتر از سطح انتظارات برساند، کاهش پیش‌بینی شده در دسته‌بندی‌های محصولات کلیدی، موجب کاهش قیمت سهام این کمپانی شد.

به عبارت دیگر، علیرغم فروش بی‌سابقه آیفون و ارائه خدمات، برای فصل جاری، که سه ماهه انتهایی ۲۰۲۳ محسوب میشود، این کمپانی نگران است و پیش‌بینی می‌کند که رشد مک، آیپد و دستبند‌های هوشمند آن کاهش قابل توجهی داشته باشد/اکوایران