رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


بیماری بدن شرایط روحی را نامساعد می‌کند

بیماری بدن شرایط روحی را نامساعد می‌کند در آخرین شماره اکونومیست شواهد در حال تکمیل از تأثیر اختلالات التهابی و شرایط متابولیک، بر سلامت روان مورد بحث قرار گرفته است. شواهد در حال ظهور نشان می‌دهند که عفونت‌های مختلف می‌توانند باعث ایجاد شرایط نامساعدی در سلامت روان مانند OCD، اضطراب و حتی روان‌پریشی، در کنار […]

بیماری بدن شرایط روحی را نامساعد می‌کند

در آخرین شماره اکونومیست شواهد در حال تکمیل از تأثیر اختلالات التهابی و شرایط متابولیک، بر سلامت روان مورد بحث قرار گرفته است.

شواهد در حال ظهور نشان می‌دهند که عفونت‌های مختلف می‌توانند باعث ایجاد شرایط نامساعدی در سلامت روان مانند OCD، اضطراب و حتی روان‌پریشی، در کنار اختلالات التهابی و متابولیک شوند، که مسائل سیستمیک را در روانپزشکی برجسته می‌کند.

از لحاظ تاریخی، روانپزشکی به جای علل زمینه‌ای، بر توصیف علائم تمرکز داشت. در حال حاضر تغییر پارادایم به آرامی در جریان است که توسط تلاش‌ها برای شناسایی نشانگرهای زیستی عصبی و تشخیص شرایط سلامت روان به عنوان پزشکی و نه صرفاً روانپزشکی به پیش رانده می‌شود.

به عنوان مثال افسردگی که پس از کرونا در بسیاری از مبتلایان مشاهده‌ می‌شد در سال‌های اخیر به «کرونای بلند مدت» معروف بود
پرده برداشتن از تأثیر سیستم ایمنی بر مغز می‌تواند منجر به رویکرد بیولوژیکی آگاهانه‌تر برای تشخیص و درمان سلامت روان شود، در نهایت زیست‌شناسی را در اولویت قرار دهد و درمان‌های متناسب را تقویت کند./دنیای اقتصاد