رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


دلایل مخالفت وزارت ارتباطات با سلب اختیار اینترنت از دولت

دلایل مخالفت وزارت ارتباطات با سلب اختیار اینترنت از دولت در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی با مضمون «طرح جدایی گذرگاه بین‌الملل اینترنت از دولت و تحویل آن به نیروهای مسلح در مجلس شنیده می‌شود»، انتشار یافت. «در ماده ۱۲ طرح حمایت از پیام رسان های داخلی، این پیشنهاد آمده است که گذرگاه بین‌الملل […]

دلایل مخالفت وزارت ارتباطات با سلب اختیار اینترنت از دولت

در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی با مضمون «طرح جدایی گذرگاه بین‌الملل اینترنت از دولت و تحویل آن به نیروهای مسلح در مجلس شنیده می‌شود»، انتشار یافت. «در ماده ۱۲ طرح حمایت از پیام رسان های داخلی، این پیشنهاد آمده است که گذرگاه بین‌الملل اینترنت از دولت جدا و تحویل نیروهای مسلح شود.»

پیگیری ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت از روز گذشته، به واکنش توئیتری شب گذشته «حمید فتاحی» رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منجر شد.

«در مورد طرح سلب اختیار گذرگاه اینترنت از دولت، وزارت ارتباطات در جلسات، دلایل قانونی و فنی مخالفت خودرا اعلام کرده است.»

«با احترام به شأن قانونگذاری مجلس، ما مجری قانون خواهیم بود اما نباید در زمانی که به دنبال رفع انحصار و تقویت اقتصاد مقاومتی هستیم، انحصار گرایی رخ دهد.»