رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


کیش، پیشتاز تامین مالی در مناطق آزاد از طریق بورس

کیش، پیشتاز تامین مالی در مناطق آزاد از طریق بورس به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصرآخوندی عضو هیأت مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: سازمان منطقه آزاد کیش در راستای تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره زیبای کیش با همکاری شرکت […]

کیش، پیشتاز تامین مالی در مناطق آزاد از طریق بورس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصرآخوندی عضو هیأت مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: سازمان منطقه آزاد کیش در راستای تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره زیبای کیش با همکاری شرکت تأمین سرمایه ملت برای دومین بار پیاپی موافقت اصولی تأمین مالی ۳۰۰۰ میلیارد ریالی از طریق بازار سرمایه را دریافت کرد.
ناصر آخوندی با بیان این مطلب گفت: بهره‌مندی از ظرفیتهای‌ بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است.
بر این اساس، سعی شده در فضایی شفاف، منطقی، عادلانه و قابل رقابت، ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کیش به فعالان اقتصادی، مشارکت عمومی برای پیشبرد اقتصاد جزیره کیش از طریق بازار سرمایه جلب شود.
معاون توسعه و مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش افزود : همیشه بخشی از دارایی های سازمان منطقه آزاد کیش، بدلیل حجم بالای تراکنش های مالی، در حساب‌های دریافتی مورد ثبت و طبقه بندی قرار می‌گرفت تا در زمان‌های مقرر توسط سازمان وصول گردد و این مبالغ تا موعد تسویه در دسترس سازمان قرار نمی‌گرفت. از این رو، سازمان منطقه آزاد کیش با استفاده از این مدل و انتشار اوراق خرید دین به عنوان یکی از ابزارهای نوین تامین مالی اسلامی ، مطالبات و اسناد مدت دار خود را به وجه نقد تبدیل خواهد نمود.
سرپرست معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تأمین مالی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: طرح اولیه سازمان منطقه آزاد کیش برای ادامه فعالیت اجرایی ترمینال فرودگاهی کیش برای تأمین مالی ۳۰۰۰ میلیارد ریال در ۲ مرحله مورد موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت که در فاز نخست ۱۰۰۰ میلیارد ریال و در مرحله دوم ۲۰۰۰ میلیارد ریال منتشر خواهد شد.