رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


هشدار درباره ورود زائران ایرانی اربعین از طریق اقلیم کردستان عراق

هشدار درباره ورود زائران ایرانی اربعین از طریق اقلیم کردستان عراق تعدادی از زائران ایرانی با وجود خطرات راه و تبعات قانونی، از طریق مرزهای اقلیم کردستان عراق، خود را به کربلا برای شرکت در اربعین حسینی رساندند. مقامات مسوول ایرانی این اقدام زائران ایرانی را غیر اصولی و در برگیرنده مخاطراتی در مسیر راه […]

هشدار درباره ورود زائران ایرانی اربعین از طریق اقلیم کردستان عراق

تعدادی از زائران ایرانی با وجود خطرات راه و تبعات قانونی، از طریق مرزهای اقلیم کردستان عراق، خود را به کربلا برای شرکت در اربعین حسینی رساندند.

مقامات مسوول ایرانی این اقدام زائران ایرانی را غیر اصولی و در برگیرنده مخاطراتی در مسیر راه و همچنین تبعات قانونی در داخل عراق دانسته‌اند.

به گفته آنها، روادیدهای اقلیم کردستان عراق، فقط محصور به اقلیم کردستان عراق (سه استان سلیمانیه، دهوک و اربیل) است و مسافر ایرانی حق تردد با آن را در مناطق واقع در حوزه دولت مرکزی عراق از جمله کربلا، نجف، کاظمین و سامراء ندارد.

مقامات مسوول ایرانی هشدار داده اند که دولت عراق می تواند حسب قانون، این زائران ایرانی را به دلیل حضور غیر قانونی در حوزه دولت مرکزی، تحت پیگرد قرار داده و بازداشت و زندانی کند و از این رو به زائران ایرانی توصیه شده است که از مسیرهای غیر رسمی و پر خطر پرهیز کنند و رهنمودهای رسمی را در خصوص مشارکت در زیارت اربعین حسین را جدی بگیرند.