رفتن به بالا
جستجوی ساده جستجوی پیشرفته


آمار هولناک؛ تعداد خودروهای ایران و ترکیه مساوی است، اما مصرف سوخت ایران ده برابر ترکیه است!

آمار هولناک؛ تعداد خودروهای ایران و ترکیه مساوی است، اما مصرف سوخت ایران ده برابر ترکیه است! طبق آخرین اعلام رسمی دولت، مصرف بنزین در ایران ۹۱ میلیون لیتر در روز است. همچنین طبق آخرین اعلام رسمی جمعیت کشور، ایران در حال حاضر حدود ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد. به عبارتی در هر شبانه روز […]

آمار هولناک؛ تعداد خودروهای ایران و ترکیه مساوی است، اما مصرف سوخت ایران ده برابر ترکیه است!

طبق آخرین اعلام رسمی دولت، مصرف بنزین در ایران ۹۱ میلیون لیتر در روز است.

همچنین طبق آخرین اعلام رسمی جمعیت کشور، ایران در حال حاضر حدود ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد.

به عبارتی در هر شبانه روز به ازای هر نفر، ۱.۱۲ لیتر بنزین در ایران مصرف می شود. یعنی یک خانواده چهار نفره حتی اگر خودروی شخصی نداشته باشند، در یک شبانه روز سهمی ۴.۵ لیتری در مصرف بنزین کشور دارند.

در کشور پرجمعیت چین با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و ۳۸۶ میلیون نفر (آمار سال ۲۰۱۷) حدود ۴۶۸ میلیون لیتر بنزین در روز مصرف می شود. به عبارتی در هر شبانه روز به ازای هر نفر، ۰.۳۴ لیتر بنزین در چین مصرف می شود.

در کشور ترکیه با جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر، روزانه ۸ میلیون و ۲۶۸ هزار لیتر بنزین مصرف می شود. به عبارتی در هر شبانه روز به ازای هر نفر، ۰.۱ لیتر بنزین در ترکیه مصرف می شود.

نکته پایانی اینکه قیمت هر لیتر بنزین هم اکنون در ترکیه حدود ۷ لیر هست که با احتساب هر لیر ۲۵۰۰ تومان (بازار آزاد) قیمت هر لیتر بنزین در ترکیه ۱۷هزار و ۵۰۰ تومان می باشد